PREDSTAVITEV DEJAVNOSTI

V športni šoli se naši člani učijo osnov športa s poudarkom na koordinaciji, pravilni tehniki gibanja, pridobivajo na hitrosti, ravnotežju. Zelo je poudarjena tudi pravilna vzgoja v športu in bonton. Manj poudarka je na moči saj je potrebno upoštevati otrokova leta, zato moči ne razvijamo načrtno.

Osnovni cilj je učenje osnovnih telovadnih prvin in telesnih spretnosti ter priprava otrok na vadbo v gimnastični športni šoli. V športno šolo naj bi se vključili vsi otroci od 3 do 10 leta starosti, saj je to osnova za katerikoli šport, ki ga lahko tudi kasneje izberejo in ki jih veseli. V tako izbranem športu napredujejo hitreje, lažje predvsem pa z močno osnovo, ki zagotavlja tudi manj poškodb.

Števec obiskov

171936

Napovednik

V soboto 21. oktobra bomo v Renčah organizirali tekmo za pokal Slovenije v športni gimnastiki v programu GZV.